Hírek
2022. Március 03. 08:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Üzemanyag-kiskereskedők is kaphatnak kedvezményes hitelt Széchenyi kártyán keresztül
Üzemanyag-kiskereskedők is kaphatnak kedvezményes feltételrendszerű, szabad felhasználású folyószámlahitelt Széchenyi kártyán keresztül - olvasható a kártyaprogram koordinálásáért felelős Kavosz Zrt. honlapján.
A Széchenyi Benzinkút Kártya bevezetését az üzemanyag-kiskereskedőket sújtó, kedvezőtlen gazdasági hatások enyhítésével indokolták. A hitelekhez állami kamattámogatás, kezességi- és bírálati-díjtámogatás jár, nettó kamatuk nulla százalék. A többi kondíció megegyezik a Széchenyi Turisztikai Kártya GO! feltételrendszerével, igénylési lapja és annak elérése is azonos - írták.
A honlapon olvasható tájékoztatás szerint azok pályázhatnak, akik legalább 2021. november 15. óta foglalkoznak üzemanyag-kiskereskedelemmel. Az igényelhető hitel felső határa 250 millió forint.
A Széchenyi kártyát 20 éve vezették be. A hitelkonstrukciók 2010-ben jelentősen kibővültek, a koronavírus-járvány okozta válság miatt pedig teljesen megújult a kínálat. Ekkor jött létre a Széchenyi Turisztikai Kártya GO! is, amelynek altípusa a Széchenyi Benzinkút Kártya. A program a turisztikai hitelek mellett beruházási és agrárhiteleket, működési finanszírozást, lízingkontrukciót is biztosít - olvasható a Kavosz honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre