Hírek
2016. Szeptember 18. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Idén is a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítvány gyűjtötte a legtöbbet az 1 százalékokból

A civilszervezetek közül idén is a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítvány gyűjtötte a legnagyobb összeget, 175,1 millió forintot az 1 százalékos szja-felajánlásokból (személyi jövedelemadó),
a második legtöbbet, 132,1 millió forintot a Szent Márton Gyermek Mentőszolgálat Közhasznú Alapítvány, a harmadik legtöbbet, 121,3 millió forintot pedig az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány - derül ki a Nonprofit.hu portálon pénteken közzétett adatokból.
Az 1 százalékot gyűjtő civilszervezetek 20-as top listáján tavalyhoz képest a Szabad Sáv Alapítvány ugrott előre a legnagyobbat, három hellyel előrelépve a 19. legnagyobb összeget, 31,3 millió forintot sikerült gyűjtenie.
A Nonprofit Információs és Oktató Központ (NIOK) Alapítvány által, a NAV adataiból készített kimutatásból az is látszik, hogy a legtöbb adót bevalló magánszemélyek nem a TOP 20 listán szereplő, legnagyobb összegeket gyűjtő szervezeteket támogatták. A nyilatkozatok átlagértéke a Digitálisan Archivált Tudás Alapítvány támogatói esetében volt a legmagasabb, amelynek négyen ajánlottak fel személyenként átlagosan 98 428 forintot.
Összességében javuló számadatokat tapasztalhatunk: az érvényes nyilatkozatok száma a tavalyi 3,441 millióról közel 3,564 millióra, az 1 százalékos rendelkezések összege 13,46 milliárdról 14,50 milliárdra emelkedett, a nyilatkozatok átlagösszege pedig 3912 forintról 4068 forintra. Az 1 százalékokból idén 25 800, míg tavaly 25 118 szervezet részesült.
Az szja 1 százalékát civil szervezetek, másik egy százalékát egyházak vagy a Nemzeti Tehetség Program javára lehetett felajánlani.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre