Városlista
2025. április 20, vasárnap - Konrád, Tivadar

Hírek

2010. Március 18. 08:45, csütörtök | Helyi
Forrás: www.kolcseytv.hu

Elindultak az április 4-ig, húsvétig tartó élelmiszer-ellenőrzések.

Elindultak az április 4-ig, húsvétig tartó élelmiszer-ellenőrzések.

A kiemelt időszakban a hatóságok elsősorban a sonkaféléket, a tojást és az édességeket vizsgálják.

 
Az ellenőrzések kiterjednek az állatjóléti előírások betartására, a takarmányok összetételére és a vendéglátóipari egységekre is. A hatóságok arra hívják fel a fogyasztók figyelmét: ne vásároljanak kétes eredetű terméket, olyat, amelynek címkéjén a gyártó nincs feltüntetve. Tavaly egyébként összesen 434 húsfeldolgozó üzemet ellenőriztek, 58 figyelmeztetést adtak ki, 9 esetben szabtak ki bírságot, és két esetben vontak vissza működési engedélyt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 19. 08:34, szombat | Sport

Férfi kézilabda NB I - A Veszprém otthon három góllal nyert a Szeged ellen

A címvédő Veszprém házigazdaként 36-33-ra nyert a Magyar Kupa-győztes Szeged ellen a férfi kézilabda NB I péntek esti rangadóján, ezzel matematikailag is biztossá tette helyét a döntőben.

2025. Április 19. 08:33, szombat | Bulvár

Humanoid robotokat is indítottak a pekingi félmaratonon

Huszonegy humanoid robotot is indítottak bemutatóként a több mint tízezer résztvevő mellett a szombaton Pekingben megrendezett félmaratonon. Ez volt az első alkalom, hogy robotokat is próbára tettek a 21 kilométeres távon.

2025. Április 19. 08:32, szombat | Külföld

Trump arról beszélt, hogy fel is hagyhat USA az ukrajnai béketörekvéseivel

Trump: az Egyesült Államok felhagyhat az ukrajnai béketörekvéssel, ám jelenleg lát \"lelkesedést\" a háború lezárására