Hírek
2010. Március 08. 20:13, hétfő |
Helyi
Forrás: www.e-misszio.hu
A biomassza hasznosítás lehetőségei

Az E-misszió Természet- és Környezetvédelmi Egyesület a Bors Alapítvánnyal és az ENEREA Észak-Alföldi Regionális Energia Ügynökség Nonprofit Kft.-vel együttműködve fórumot szervez biomassza témában.
A rendezvényen elhangzó előadásokkal széleskörű, átfogó képet szeretnénk adni a biomassza energetikai célú hasznosításának környezeti, társadalmi és gazdasági összefüggéseiről, kockázatairól, alternatívákról.
Helyszín: Polgármesteri Hivatal nagyterme, Nyírbátor, Szabadság tér 7.
Időpont: 2010. március 11. (csütörtök), 16 óra
Részletes program:
16.00 -16.30: A biomassza hasznosítás környezeti szempontjai - dr. Gyulai Iván ökológus, Ökológiai Intézet a Fenntartható Fejlődésért Alapítvány igazgatója, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács tagja
16.30 -17.00: A biomassza energetikai hasznosítása - dr. Gyuricza Csaba egyetemi docens, Szent István Egyetem, Gödöllő
17.00 -17.15: A jövő fűtéstechnológiája biomassza alkalmazásával - Königsfelder Ferenc ügyvezető, Hargassner Magyarország
17.15 -17.30: Közösségi biomassza fűtőművek, mezőgazdasági biomassza hasznosítás - Garai Zsolt projekt menedzser, Riebenbauer Energy, Megújuló Energiák Mérnökirodája
17:30 - : kérdések, hozzászólások
Kérjük, jelezzék részvételi szándékukat március 10-ig!
A rendezvényre minden érdeklődőt szeretettel várunk!
További információ és jelentkezés:
Kolos Lívia programfelelős, E-misszió Egyesület, 4400 Nyíregyháza, Szabolcs u. 6., Tel./fax: 42/423-818, livia@e-misszio.hu. Letölthető: www.e-misszio.hu, www.enerea.eu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 19. 08:34, szombat | Sport
Férfi kézilabda NB I - A Veszprém otthon három góllal nyert a Szeged ellen
A címvédő Veszprém házigazdaként 36-33-ra nyert a Magyar Kupa-győztes Szeged ellen a férfi kézilabda NB I péntek esti rangadóján, ezzel matematikailag is biztossá tette helyét a döntőben.
2025. Április 19. 08:33, szombat | Bulvár
Humanoid robotokat is indítottak a pekingi félmaratonon
Huszonegy humanoid robotot is indítottak bemutatóként a több mint tízezer résztvevő mellett a szombaton Pekingben megrendezett félmaratonon. Ez volt az első alkalom, hogy robotokat is próbára tettek a 21 kilométeres távon.
2025. Április 19. 08:32, szombat | Külföld
Trump arról beszélt, hogy fel is hagyhat USA az ukrajnai béketörekvéseivel
Trump: az Egyesült Államok felhagyhat az ukrajnai béketörekvéssel, ám jelenleg lát \"lelkesedést\" a háború lezárására